Regał metalowy, czyli przede wszystkim uniwersalność

Regały metalowe można spotkać wszędzie. Dom, biuro, firma czy nawet ogromny obiekt przemysłowy. W każdym miejscu coś trzeba na czymś przechować, a regał metalowy ma tak wiele opcji, że nie sposób nie dobrać odpowiedniego pod nasze potrzeby.

Regał metalowy właściwie nie ma wad. Jest jednak jeden warunek – trzeba dobrze dostosować jego parametry do naszych potrzeb. Musimy wiedzieć, do czego będziemy go używać, jaką wagę będziemy na niego kłaść, czy będzie narażony na przechylanie, kiedy będziemy przesuwać na nim ciężkie rzeczy, oraz czy oczekujemy, że będzie czymś więcej niż tylko płaszczyzną do przechowywania.

Jedyną wadą, jaką możemy wymienić jest chyba tylko ich wygląd. Co prawda zdecydowana większość regałów ma spełniać jedynie funkcję użytkową, ale kiedy chcemy, żeby regał metalowy był elementem wystroju wnętrza albo na przykład stał we wnęce kuchennej i służył jako spiżarnia, wówczas jednak musimy poszukać czegoś, co będzie nam wizualnie odpowiadać. Może nie być to takie proste.

Zalety regałów metalowych

Regały metalowe mają tak wiele zalet, że nie sposób ich wszystkich wymienić, dlatego skupmy się na najważniejszych:

– pojemne

– mogą mieć bardzo dużą nośność

– łatwe w utrzymaniu

– nie trzeba ich impregnować, jak regałów drewnianych

– półki można montować na różnych wysokościach

– dostępne są systemy modułowe, dzięki którym dowolnie dobierzemy elementy pod nasze potrzeby

– odporne na warunki atmosferyczne

Uniwersalność

Regał najczęściej składa się z czterech nóg i kilku półek. Tak niewiele, a jest to tak niezbędny sprzęt w wielu miejscach, od domów, przez biura, po nawet największe firmy.

Ten sam regał sprawdzi się zarówno w naszej piwnicy, jako powierzchnia do przechowywania przetworów w słoikach, jak i w biurze, służąc jako półka na segregatory.

Nie trzeba wymyślać specjalnych konstrukcji do przechowywania w magazynie palet z gotowymi wyrobami, albo piętrowych powierzchni do ekspozycji mebli wypoczynkowych. To wciąż będą podobnie skonstruowane regały metalowe, tylko o wiele większe większe od tych widywanych w domach, o większej nośności oraz z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Systemy modułowe.

Systemy modułowe to szczególny rodzaj regałów metalowych, które jednocześnie są i nie są uniwersalne. Składają się zazwyczaj ze ściany, do której montuje się półki, haczyki, prowadnice, koszyki, pojemniki i wiele innych elementów. Co prawda system stworzony w jednej firmie raczej nie będzie kompatybilny z systemem zaprojektowanym w innej firmie, ale za to każdy z nich będzie na tyle uniwersalny, że niemal każdy będzie w stanie “poskładać” sobie z niego regał idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Czasami problemem przy wyborze regału nie jest to, że nie możemy znaleźć odpowiedniego pod nasze potrzeby, ale to, że jest zbyt duży wybór pasujących do naszych wymagań modeli.

Tagged , ,